Soplówka jeżowata_urbanika farms_pom pom blanc_Lion's Mane

SPRZEDAWANE W OPAKOWANIACH O GRAMATURZE (WAGA NETTO):

  • 2 kg
  • 1 kg
  • 400 g
  • 200 g

Pom pom blanc

(Hericium erinaceus)

Pom Pom Blanc – nazywany też Lwią grzywą, lub Soplówką jeżowatą. Zaliczany do żywności funkcjonalnej, czyli nutraceutyków.

Grzyb ten popularny jest w kuchni chińskiej oraz japońskiej.

Pom pom blanc jest znany ze swoich potencjalnych korzyści zdrowotnych. Jest dobrym źródłem witaminy A, C, H, cynku, żelaza, germanu, potasu i selenu. Dostarcza również podstawowych aminokwasów. Niektóre badania sugerują, że może on wspierać zdrowie mózgu, układu nerwowego i układu trawiennego, a także mieć potencjał przeciwnowotworowy i przeciwzapalny.

W smaku przypomina owoce morza, porównywalny do mięsa krabów i homarów do tego ma łagodny, delikatnie orzechowy, lekko słodkawy aromat.

Grzyby można jeść na surowo, w postaci suszonej lub ugotowanej. Idealny do smażenia, pieczenia oraz jako główny składnik sosów, zup, gulaszu. Świetny dodatek do makaronów, sałatek i na kanapkę — doskonale smakuje w towarzystwie czosnku, Sprawdza się jako zamiennik mięsa i owoców morza w kuchni wegańskiej.

 

Grzyby są hodowane na podłożu organicznym, które nie zawiera żadnych dodatków ani konserwantów. Podstawą naszego podłoża są trociny.

CHARAKTERYSTYKA:

Delikatny smak i konsystencja.

Nasze socialmedia