Urbanika Farms

Podjęcie przełomowej decyzji wymaga odwagi, ale wiara w przekonania i konsekwencja w realizacji celu pozwalają zebrać owocne plony. Tak było w naszym przypadku, kiedy postanowiliśmy założyć farmę wertykalną. Wierzymy, że krok, który wykonaliśmy, stanie się początkiem nowej ery rolnictwa w Polsce.

Tutaj miłość do jedzenia spotyka się z pasją do innowacji

Od pewnego czasu rynek spożywczy w Polsce i na świecie zaczyna ulegać zmianom, które wywołane są wzrostem świadomości konsumenckiej. Coraz więcej osób szuka produktów możliwe najmniej przetworzonych, zdrowych, organicznych. Jako założyciele Urbanika Farms (i pasjonaci jedzenia) wyszliśmy tym oczekiwaniom naprzeciw.

Produkujemy rośliny innowacyjną metodą – nasze kiełki rozwijają się w centrum miasta, wewnątrz budynku. Nasiona wysiewamy do wełny mineralnej, w której mogą ukorzenić się i rosnąć niezależnie od pory roku i zmiennych warunków atmosferycznych. Za pomocą specjalnych urządzeń sterujemy ekosystemem, decydując o oświetleniu, poziomie nawodnienia roślin i wilgotności powietrza. Dzięki temu nie musimy używać pestycydów i nie korzystamy ze sztucznych nawozów – rośliny rozwijają się, zachowując swoje wartości zdrowotne, właściwości odżywcze i wyjątkowy smak!

Nasz zespół

Nasz zespół to grupa entuzjastów, którzy wierzą, że romans między naturą i technologią jest nie tylko możliwy, a wręcz potrzebny i efektywny.

Maxim Telish

Co-founder

Michael Kotow

Co-founder

Edyta Kakol

Chief Plant Scientist

Naszą najważniejszą misją jest dostarczenie zdrowych produktów o najwyższej jakości.