Urbanika Farms

Producent świeżych grzybów kulinarnych, funkcjonalnych, egzotycznych. Sprzedaż hurtowa i detaliczna. Grzyby z własnej uprawy. Hodowane na trocinach. Specjalizujemy się w uprawie wysokiej jakości Soplówki jeżowatej (Hericium erinaceus) nazywanej Lwią grzywą (Lion’s Mane), Shiitake, Boczniaka. Kategoria premium. 

Jesteśmy polskim producentem jadalnych  grzybów egzotycznych i funkcjonalnych, oferującym  produkty z kategorii superfood.

 

Wierzymy, że możemy dostarczać naszym klientom pełnowartościowe, zdrowe i świeże grzyby korzystając w pełni z możliwości, jakie daje nam rozwój technologiczny.

 

Jesteśmy dumni z rezultatów naszej pracy, które osiągamy dzięki pasji i zaangażowaniu naszego zespołu.

 

Grzyby, które uprawiamy są nie tylko doskonałe pod względem smaku czy jakości, ale także niosą ze sobą liczne korzyści zdrowotne.

 

Jak uprawiamy grzyby?

W naszej hodowli grzybów jadalnych wykorzystujemy trociny z drzew liściastych, takich jak Buk czy Dąb.

 

Wybór tego naturalnego podłoża pozwala nam zagwarantować, że nasze grzyby są wolne od sztucznych nawozów czy substancji chemicznych, jednocześnie zapewniając ich wysoką jakość.

 

Przygotowując podłoże kładziemy ogromny nacisk na jego jakość i czystość, ponieważ wiemy, że ma to kluczowe znaczenie dla zdrowego wzrostu grzybów.

 

Przed wprowadzeniem grzybni do podłoża przeprowadzamy sterylizację. Do tej czynności używamy autoklawu, który pomaga nam pozbyć się wszelkich szkodliwych mikroorganizmów, zapewniając idealne warunki dla naszych grzybów.

 

Kolejnym istotnym etapem  jest wprowadzenie grzybni do podłoża, czyli inokulacja, To wtedy nasze maleństwa zaczynają swoją niezwykłą podróż do życia, rozwijając się i kolonizując podłoże.

 

Grzybnia rośnie i rozprzestrzenia się po całym podłożu  w naszych specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, gdzie kontrolujemy parametry, aby zapewnić optymalne warunki dla wzrostu grzybów.

 

Kiedy grzyby osiągną odpowiednią wielkość i dojrzałość, przychodzi czas na zbiór. To wyjątkowy moment, kiedy możemy cieszyć się efektami naszej pracy i podzielić się nimi z Wami!